Jak wybierać sukienki wizytowe dla puszystych

Atrybut kobiecości, dobrze dobrana podkreśla walory sylwetki, każda kobieta powinna ją mieć w swojej szafie – sukienka. Każda z nas choć raz w życiu miała ważne wyjście, mniej lub bardziej oficjalną okazję jak wesele, przyjęcie rodzinne, spotkanie lub randkę. Niezależnie od rodzaju, każda z tych okazji wymaga odpowiedniego stroju. Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które nie śledzą bieżących trendów w modzie, może mieć problem z jego doborem. Sukienki wizytowe dla puszystych czy jednak wieczorowe? Jak dobrać właściwy krój? Spieszymy więc z pomocą, opowiemy o rodzajach sukienek na większe i mniejsze wyjścia. Podpowiemy jak dobrać je w zależności od okazji, a także doradzimy, jaki wybór będzie najlepszy, by podkreślał figurę i jej atrybuty. Udowodnimy również, że sukienki xxl mogą być seksowne i sprawiać, że każda kobieta będzie się w niej czuła wyjątkowo.

W kontekście okazji możemy podzielić sukienki na wieczorowe oraz wizytowe,. Co je różni i jak dokonać wyboru, by olśnić wszystkich swoim wyglądem? Najważniejszą wskazówkę znajdziemy już w nazwie.

Sukienki wieczorowe

Sukienki wieczorowe powinnyśmy więc wybierać na okazje i wyjścia w późniejszej porze dnia, wieczorem. Zazwyczaj są bardziej strojne i bogate. Oczywiście przy wyborze takiej kreacji będziemy kierować się rodzajem wydarzenia oraz specyfiką miejsca, w które się wybieramy. W przypadku oficjalnego balu czy bankietu warto zdecydować się na bardziej stonowane propozycje i unikać głęboko wyciętych dekoltów, ozdoby są wskazane. Sukienki wieczorowe dla puszystych pań przede wszystkim powinno się starannie dopasować. Zarówno pod względem długości jak i rozmiaru, a także koloru. Warto bowiem wiedzieć, że intensywne kolory, np. czerwony, przykują uwagę obserwatorów, jednak mogą również optycznie powiększać sylwetkę. Co do samego kroju, panie o szerokich ramionach, czy pokaźnym biuście powinny decydować się fasony bardziej zabudowane na górze. Unikać wiązań na szyi, czy eksponowania górnych partii. Natomiast w przypadku wąskich ramion i szerszych bioder najkorzystniej będzie stawiać na rozkloszowane modele.

Sukienki wizytowe

Sukienki wizytowe są bardziej stonowane i mniej zdobne niż wieczorowe. Mają bardziej oficjalny charakter, idealnie sprawdzą się podczas spotkań biznesowych, kolacji we dwoje czy uroczystości rodzinnych. W przypadku tego rodzaju kreacji najczęściej mamy do czynienia z modelami krótszymi, a ich dopasowanie do typu figury jest niezwykle istotne. Sukienki wieczorowe dla puszystych mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od walorów sylwetki. Zasada doboru jest analogiczna, jak w przypadku sukienki wieczorowej. Skupiamy się przede wszystkim na proporcjach. W przypadku dysproporcji sylwetki, kiedy ramiona są węższe niż biodra, można zdecydować się na kreację o nieco głębszym dekolcie. Ciekawym rozwiązaniem będzie również sukienka z jaśniejszą górą. Choć w takim przypadku należy pamiętać o tym, że nie jest to dobra opcja dla osoby niskiej. Przy szerszych ramionach należy unikać głębokiego dekoltu.
Najbardziej uniwersalnym fasonem dla pań o bardziej obfitych kształtach będą sukienki trapezowe, które charakteryzują się luźnym krojem, doskonale kamuflują niedoskonałości i dają duży komfort noszenia.